Wielkość czcionki: A + A - Reset
Start AKTUALNOŚCI Spotkanie autorskie z Katarzyną Ryrych
Spotkanie autorskie z Katarzyną Ryrych Drukuj
Spotkanie autorskie z Katarzyną Ryrych 
 
 
06 czerwca 2019 roku gościła w Gminie Ruja pani Katarzyna Ryrych  - poetka, pisarka, nauczycielka języka angielskiego i malarka 

Gminna Biblioteka Publiczna w Rui już od wielu lat bierze udział w akcji promującej czytelnictwo "Z książką na walizkach" - Dolnośląskich Spotkaniach Pisarzy z Młodymi Czytelnikami. Tegoroczna już XVI edycja imprezy odbywa się pod hasłem ,,Mistrzowie  Literatury Dzieciom'' i w ramach niej 06.06.2019 r. Szkoła Podstawowa w Wągrodnie obiekt w Rui miała przyjemność gościć w swoich progach pisarkę  Katarzynę Ryrych.

Autorka nie tylko pisze, ale i uczy języka angielskiego, zajmuje się tłumaczeniami, a także promocją życia artystycznego w Krakowie, organizuje spotkania literackie i poetyckie młodych ludzi w przeróżnych miejscach jak kasyno, złomowisko czy więzienie, prowadzi Klub Miłośników Książki dla bezdomnych.
Jej książki dla dzieci i młodzieży były wielokrotnie nagradzane przez Polską Sekcję IBBY oraz w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren.

Licznie przybyła na spotkanie młodzież  mogła dowiedzieć się o warsztacie twórczym autorki, jej pomysłach i wielu ciekawostkach, które stworzyły kanwę niejednej powieści. Pani Katarzyna opowiadała o swych młodzieńczych marzeniach, europejskich podróżach, a na koniec wyjaśniła genezę popularnego młodzieżowego gestu. 

Autorka krótko zrecenzowała swoje książki, podkreślała, że w swoich książkach zawsze pisze prawdę, dokładnie zapoznaje się z tematem, a swoich bohaterów kreuje na osobach, które zna. Podejmuje tematy ważne, potrzebne i bliskie ludziom. Inspiracją do pisania zarówno wierszy, jak i prozy, są doświadczenia życiowe, prawdziwe historie ludzi jak i zwierząt. Na zakończenie spotkania uczniowie i pozostali uczestniicy zakupili książki z autografem pisarki.

Bardzo dziękujemy naszym miłym gościom za przybycie i ciekawe spotkanie .Dziękujemy także Wójtowi Gminy Panu Pawłowi Gregorczukowi oraz Pani Dyrektor Szkoły oraz nauczycielom i uczniom za udział w tej imprezie czytelniczej.

bibliotekarz  Gabriela Garuch
 

Odwiedziny

mod_vvisit_counterDzisiaj19321
mod_vvisit_counterWczoraj30013
mod_vvisit_counterW tym tygodniu120365
mod_vvisit_counterW tym miesiącu159625
mod_vvisit_counterOd początku20255164